Jaki laptop kupić do domu? Poznaj wskazówki, dotyczące kupna takiego sprzętu

Chcesz kupić laptopa, jednak zbyt szeroki wybór, wcale nie ułatwia podjęcia decyzji? W takim razie świetnie się składa. W naszym artykule doradzamy, jakimi aspektami warto się kierować przy kupnie laptopa. Zapraszamy do lektury. 

Potencjalne zastosowanie kupionego laptopa

Przed kupnem dokładnego modelu warto zwrócić uwagę na to, do jakich celów będziemy użytkować laptopa. Duża klawiatura i duży ekran to dwa podstawowe elementy niezbędne do pisania wiadomości e-mail w wygodny sposób. 

Laptop jest również niezastąpiony, gdy w domu chcemy korzystać z pakietu biurowego, organizować wakacje, a także oglądać ulubione seriale. Na rynku rośnie popularność również laptopów gamingowych, które pod względem parametrów technicznych dorównują komputerom stacjonarnym.

Jak widać, zastosowań laptopa jest wiele, dlatego warto się zastanowić nad tym, do czego będzie nam potrzebny sprzęt tego typu. Jeśli na przykład potrzebujesz laptopa wyłącznie do domowej pracy biurowej czy do oglądania filmów, wtedy wystarczający będzie laptop uniwersalny, który można kupić na estore.asus.com

Do takiej aktywności na laptopie z pewnością nie sprawdzą się laptopy gamingowe oraz przenośne dla profesjonalistów. Laptopy biznesowe renomowanych marek z kolei kosztują dość dużo, a to może spowodować niepotrzebne nadszarpnięcie domowego budżetu. 

Według fachowców do domu się przyda wydajny, lecz tani laptop. Aby taki sprzęt spełniał założenia, powinien mieć dobry procesor. Na rynku królują dwie firmy, produkujące procesory – AMD oraz Intel. Jaki procesor wybrać? O tym piszemy w kolejnej części artykuł. 

Procesor do laptopa – AMD czy Intel?

Laptop składa się z wielu elementem, jednak najważniejszym z nich jest procesor. Można powiedzieć, że to tzw. serce sprzętu. Jak już wspominaliśmy, na rynku występują dwa typy procesorów – AMD i Intel. Produkty z tymi procesorami znajdziesz na estore.asus.com. Laptop do domu, który jest tani i poradzi sobie z podstawowymi aktywnościami, powinien być wyposażony na przykład w procesory Intel Celeron czy AMD Ryzen.