kosmoenergetyka

Home PRASA O NAS

PRASA O NAS

Email Drukuj PDF

 12227099 1060639980653436 1325623920851282823 n

 

 

altalt

 

altalt 

 PDFhttp://npn.org.pl/?p=2118

 

Kosmoenergetyka – jak korzystać z energii Wszechświata?

Data: 18 gru 2010

Kategorie: Wywiady i sylwetki | 1 Komentarz | Ilość wyświetleń: 3676

 

We współczesnym świecie do łask powraca medycyna naturalna stanowiąc alternatywę dla szarych kolejek przychodni, licznych badań i drogich leków. Kosmoenergetyka – legendarna metoda uzdrawiania i ścieżka Rozwoju Duchowego –  drogą do zdrowego i szczęśliwego życia?

Valentyna Fedosiejeva

Valentyna Fedosiejeva

Valentyna Fedosiejeva przywiozła tajniki kosmoenergetyki do Polski z ukraińskiej Odessy. Sama wywodzi się z rodziny uzdrowicielskiej, ale prócz znajomości medycyny naturalnej posiada również gruntowne wykształcenie akademickie. Czy ta, nieznana do tej pory w Polsce, metoda uzdrawiania, może obok bioenergoterapii stanowić alternatywę dla konwencjonalnej medycyny? Czy zamiast leków przeciwbólowych, szkodliwych terapii będziemy szukali rzeczywistych przyczyn schorzeń?

Zainteresowanych tajnikami kosmoenergetyki zapraszamy do przeczytania wywiadu z Valentyną udzielonego Paulinie Marcinkowskiej z „Projektu NPN”.

Gdzie można szukać pierwszych przejawów kosmoenergetyki?  Kto jest jej twórcą?

Kosmoenergetyka jest wiedzą pradawną, praktykowano ją na Atlantydzie i Lemurii. Niestety z powodu licznych przeinaczeń, złego wykorzystywania wiedzy, została ona zapomniana. Odrodziła się 400 lat temu w Indiach.

Jak do tego doszło?

Były przekazy. Ponadto wiedza była przekazywana między mistrzem a uczniem w wąskim gronie wtajemniczonych. Źródłem odnowienia kosmoenergetyki w latach 80 był Vladimir Pietrow, który również otrzymywał przekazy. Kosmoenergetyka została rozpowszechniona ze względu na zmiany zachodzące na Ziemi.

Czy zmiany, o których Pani mówi korespondują z legendą roku 2012?

Tak. Nikt nie wie do końca co nas czeka, można jedynie przewidywać, przeprowadzać badania naukowe, ale co się wydarzy na 100% to tylko Stwórca wie. Nawet jeżeli człowiek otrzymuje przekaz to należy pamiętać, że nie zawsze jest w stanie przyjąć wszystko. Możemy natomiast stwierdzić, że Ziemia wkracza w wyższy poziom wibracji. Zmienia się energoinformacyjne pole planety. To co sztuczne, ulegnie degradacji. Warto przy tym pamiętać, że człowiek jest tym co je, dlatego tak ważna jest zdrowa dieta, inaczej dostarczamy nienaturalną energię.

Kosmoenergetyka  to rozbudowana metoda uzdrawiania, ale czy mogłaby Pani pokrótce przedstawić jej istotę?

Wszyscy znajdujemy się w energoinformacyjnym polu Ziemi i Kosmosu. Każdy człowiek posiada również osobiste promieniujące energoinformacyjne pole, zwane aurą. Aura i energoinformacyjne pole Ziemi nakładają się wzajemnie.  Oczywiście można świadomie lub nieświadomie korzystać z energii subtelnej, kosmicznej, ale mając  dostęp do odpowiedniego kanału można świadomie wspomagać rozwój duchowy i uzdrawianie.

Kosmoenergetyka nie jest jedynie subtelną metodą uzdrawiania, a również drogą rozwoju duchowego?

Oczywiście! Nawet jeden seans kosmoenergetyki sprawia, że przed człowiekiem otwierają się nowe bramy, możliwości i perspektywy, zaczyna on inaczej patrzeć na świat – prawdziwie, a nie przez pryzmat iluzji. Zdarza się również, że podczas seansu ludzie dostrzegają przyszłość lub przypominają sobie poprzednie wcielenia.

Czy każdy może zajmować się kosmoenergetyką? A może trzeba mieć specjalne uzdolnienia uzdrowicielskie?

Kosmoenergetyką mogą zajmować się psychicznie zdrowe osoby, które nie są nastawione jedynie na zarabianie pieniędzy, a przede wszystkim chcą pomagać sobie i innym. Aby pomóc drugiemu człowiekowi najpierw trzeba pomóc sobie. Kosmoenergeta pracuje z bardzo silną energią psychiczną, to wielka odpowiedzialność. Trzeba mieć inicjację. Inicjacja to klucz do kanału energetycznego. Podczas inicjacji mistrz przekazuje uczniowi wiedzę, której nie odnajdzie się w książkach o kosmoenergetyce. Inicjacja to nie tylko wiedza – mistrz nastraja adepta na odpowiednie energie, dzięki czemu będzie on mógł pomagać, a nie szkodzić. Można to porównać do radia, gdy gra na nieodpowiednich falach to nie otrzymujemy klarownego przekazu. Takie nastrojenie może zaoferować jedynie nauczyciel na drodze inicjacji.  A bez dostrojenia można sobie i innym zaszkodzić.

Czym różni się kosmoenergetyka od popularnej już bioenergoterapii?

altBioenergoterapeuta wykorzystuje własną energię, swój potencjał i tą mocą uzdrawia, natomiast kosmoenergeta korzysta z kanału czystej kosmicznej energii.

Skoro czerpiemy energie od Ziemi i wszechświata to czy szkodzimy planecie? Jesteśmy pasożytami?

Absolutnie nie! Jak oddychamy tlenem i wydychamy dwutlenek węgla to też szkodzimy? Dlaczego nie mamy korzystać z tego co nam natura ofiarowuje. A skoro jest wiedza, z pomocą której można pomagać, my korzystamy.

Jak powstaje choroba?

Istnieje energia konstruktywna i destruktywna. Konstruktywna to ta, która daje rozwój i buduje, a destruktywna jedynie niszczy. Znany jest symbol jingjang, gdzie w alegoryczny sposób została przedstawiona jasna i ciemna strona, męska i żeńska. Każdy człowiek ma w sobie biel i czerń, pierwiastek męski i żeński. Jeżeli nie ma równowagi między energiami zaczyna się tworzyć zakłócenie w polu energoinformacyjnym, co przekłada się na chorobę i problemy życiowe. Zdrowie to efekt świadomego życia, prawidłowej diety i pracy z energią. Nie można oderwać jednego od drugiego. Ludzie powinni nauczyć się odczytywać mowę ciała i szukać przyczyny swojego stanu. Ból czy choroba może być oznaką stresu, złej diety,  przemęczenia, kryzysu życiowego. Lekarze – nie wszyscy – ale znaczna część, nie szukają przyczyn i lekką ręką wypisują recepty na leki. Przyczyny są różne, ważne by odnaleźć właściwą. Powinno się obserwować swoje ciało, bo ono mówi do nas.

 

Symboliczne wyobrażenie Taiji, czyli stanu wszechświata po rozdzieleniu się Yin i Yang.

Symboliczne wyobrażenie Taiji, czyli stanu wszechświata po rozdzieleniu się Yin i Yang.

Często spotyka się opinie, że choroba jest doświadczeniem, na podstawie którego dusza się uczy. Czy taka terapia nie przerywa procesu?

Kosmoenergetyka przyspiesza te procesy, pomaga przepracować lekcje i wznieść się na wyższy poziom.

Czy kosmoenergetyka to uniwersalne panaceum? Lek na wszystkie choroby?

Nie, to nie jest tak. Szarlatan,a nie prawdziwy uzdrowiciel,  twierdzi, że może wszystko wyleczyć, i od takich ludzi radzę czym prędzej uciekać. My pomagamy odnajdując przyczynę problemów i chorób, rozmawiamy z człowiekiem, któremu naprawdę zależy na zdrowiu i szczęściu,  musi on zrozumieć, że to od niego zależy sukces. Jeżeli ktoś nad sobą nie pracuje to uzdrowiciel, kosmoenergeta czy bioenergoterapeuta nie jest w stanie mu trwale pomóc. Natomiast, jeżeli człowiek współpracuje z uzdrowicielem to wtedy można pozbyć się choroby. Często jest tak, że lekarze już nie mogą pomóc, a seans kosmoenergetyki okazuje się skuteczny. Jedna pani 10 lat nie mogła zajść w ciąże, a dzięki kosmoenergetyce już po 10 seansach zaszła w ciąże. Ostatnio rodzice przyprowadzili nadpobudliwe dziecko, które nie potrafiło przespać nocy, ani usiedzieć minuty w jednym miejscu. Rodzice byli u psychologa, psychriatry i nikt nie mógł pomóc. Już pierwsza sesja sprawiła, że chłopiec przespał całą noc. Ważny jest stopień zaawansowania choroby. W przypadku III i IV stadium choroby nowotworowej najczęściej możemy jedynie usunąć ból, dlatego ważne  aby jak najwcześniej zainteresować się własnym stanem.

Jak wygląda terapia?

To świetne pytanie! Nie da się mówić o truskawkach, jeżeli się ich nie spróbuje.

Przypomina ona hipnozę?

Nie. W przypadku kosmoenergetyki człowiek jest cały czas świadomy co się dzieje.

Możliwa jest współpraca lekarzy i uzdrowicieli?

altJak najbardziej! W Rosji i na Ukrainie kosmoenergeci współpracują z lekarzami. W Odessie – skąd pochodzę – na pogotowiu pracują kosmoenergeci.

Są przeciwwskazania przy podejmowaniu terapii kosmoenergetycznej?

W zasadzie nie przyjmuję  osób z głębokim upośledzeniem umysłowym oraz takich, którzy przez długi czas leczyły się na oddziale zamkniętym szpitala psychiatrycznego. Każdy przypadek jest indywidualny i rozpatruję go indywidualne, jeżeli mogę pomóc to pomagam.

W różnych rejonach świata istnieją rozmaite metody uzdrawiania. Kosmoenergetyka jest ich syntezą czy kolejną, równoważną drogą?

Kosmoenergetyka nie jest pochodną innych tradycji, a źródłem, z którego te tradycje się wzięły.

Zima to czas wzmożonych zachorowań i przeziębień. Jaką metodę na wzmocnienie odporności Pani poleca?

Trzeba być świadomym każdego wypowiedzianego słowa. Ludzie najczęściej sami siebie wprowadzają w chorobę. Wirus ma swoją wibrację i jeżeli pole energoinformacyjne człowieka jest zbliżone do wibracji wirusa to energie te się przyciągają i wtedy zaczyna się choroba. Każda choroba jest obniżeniem poziomu wibracji człowieka, momentem, gdy warto zastanowić się nad prawdziwą przyczyną swojego stanu. Oczywiście polecam również urozmaicenie diety, warto wzbogacić ją w witaminę C – czyli cytryny, pomarańcze, jabłka, maliny . Po powrocie do domu dobrze jest wypić herbatę z cytryną. Czosnek jest naturalnym antybiotykiem, jego nieprzyjemne konsekwencje można osłabić pietruszką.

Dlaczego akurat w Poznaniu postanowiła Pani otworzyć Centrum Kosmoenergetyki?

W Polsce mieszkałam również w innych miastach – Warszawie, Trzemesznie i innych – ale Poznań jest wyjątkowy. Nazwę „Poznań” można odczytać jako „POZNAJ”, miejsce to skrywa energię służącą poznawaniu nowych, niezwykłych dróg.

Z wykształcenia jest Pani również psychologiem oraz absolwentem licznych kursów medycyny naturalnej. Czy tak gruntowne przygotowanie rzeczywiście jest pomocne? Korzysta Pani z innych metod prócz kosmoenergetycznych?

Wykorzystuję  w pełni moją wiedzę . Kosmoenergeta powinien być dobrym psychologiem, ale psychologii można uczyć się i nie być psychologiem, nim należy się urodzić, a nauka pozwala uzdatnić wrodzone predyspozycje. Dzięki wiedzy psychologicznej wiem z kim jak mam rozmawiać – komu pomoże komplement, dobre słowo, przytulenie, a na kogo trzeba zwyczajnie nakrzyczeć by się obudził z letargu.

W Centrum Kosmoenergetyki organizowane są warsztaty, wykłady a nawet szkoła. Dla kogo są one przeznaczone? Czy osoba początkująca może w nich uczestniczyć?

Tak! Z warsztatów może korzystać każdy, kto jest zainteresowany. Natomiast do szkoły kosmoenergetyki przyjmuję jedynie osoby dojrzałe emocjonalnie i psychicznie, które mają za sobą przynajmniej 3 seanse  (dzięki czemu ich pole energoinformacyjne jest oczyszczone), kandydat musi prawdziwie chcieć pomagać innym, a nie tylko zarabiać pieniądze.

W Centrum regularnie odbywa się Medytacja Serca. Czemu służą te spotkania i czy są otwarte dla każdego?

altWszystko co pochodzi z serca jest wibracją, przy pomocy której można wzmacniać siebie jak i energetykę Ziemi. Spotkania są otwarte, może w nich uczestniczyć każdy, komu zależy na swoim szczęściu, swoich bliskich i planecie, której jest się dzieckiem, i o którą powinno się troszczyć. Nie trzeba się umawiać, ale oczywiście warto wcześniej zadzwonić.

Na Pani stronie internetowej zamieszczone są wiersze Pani autorstwa. Ukaże się tomik poetycki lub książka o kosmoenergetyce?

Książka tak. Wiersze chciałabym wydać, moja przyjaciółka Wanda tłumaczy je z języka rosyjskiego na polski.  Jest ona również moją uczennicą, w której pokładam wiele nadziei. I chociaż Wanda w siebie czasem nie wierzy – to dlatego, że nie ma rozwiniętego ego – jej dusza jest krystalicznie czysta i może pomóc wielu ludziom.

Od redakcji: Poniżej, jeden z wierszy, których autorką jest Valentyna Fedosiejeva.

„My na ziemi jesteśmy tylko gośćmi, przybyszami z innych światów”

My na Ziemi Jesteśmy zaledwie gośćmi, Którzy przybyli z różnych miejsc. Lecz zatrzymaliśmy się tutaj Na wiele tysiąc lat. I tutaj przebywamy, Miłość swoją spotykamy I Duszę oczyszczamy Dzięki przeciwnościom Losu. A kiedy nadejdzie czas – Duszą odchodzimy Do innych światów. Komu i jakie przeznaczenie: Wznosić się czy upadać! „O Panie – prosimy – Nie pozwól nam nisko upaść! Wybacz nam, Boże miłościwy, Wszystkie grzechy nasze I drogę ku całej Prawdzie, O Boże, wskaż.” Oczyścimy swoje Duszy Z brudu i nienawiści, Przeniesiemy się pełni światła W Wyższe Wymiary. I uświadomimy sobie sens Trudu Wszechświata. My na Ziemi jesteśmy tylko gośćmi – A droga nasza daleka…

Ukraina, Odessa, 14.11.1998 tłumaczenie Wanda Cieślak *******************

Jakie są najbliższe plany Centrum?

alt11-15 lutego odbędzie się walentynkowy warsztat Tantry. Zainteresowanych serdecznie zapraszam, można już zgłaszać swój udział. Zachęcam również do wzięcia udziału w sylwestrze, który przedstawia się interesująco. Są opinie, że osoby zajmujące się rozwojem duchowym tylko medytują i się modlą , a to nieprawda. Jesteśmy normalnymi ludźmi, którzy kochają się bawić.

 

Po rozmowie skorzystałam z sesji kosmoenergetyki, gdzie mogłam  się przekonać o sile tej metody. Szare przychodnie, długie kolejki i drogie leki nie muszą być jedyną możliwością. Być może wkrótce lekarze i uzdrowiciele zaczną współpracować, ale już teraz każdy człowiek ma wybór czy zmienić swoje życie. Zainteresowanych kosmoenergetyką oraz sceptyków zapraszam na stronę prowadzoną przez Valentynę  valentyna.pl 

Serwis NPN

Autor: Paulina marcinkowska