Pełny monitoring infrastruktury IT gwarancją bezpieczeństwa i nie tylko

Wykorzystywanie bogatej infrastruktury IT w wielu firmach decyduje o wydajność różnorodnych procesów, od planowania przez produkcję, na sprzedaży i wykonywaniu usług kończąc. Oczywiście niesie to też ze sobą wiele niebezpieczeństw. Wiele osób działających w ramach jednej sieci oznacza ryzyko pojawienia się zagrożeń. Podobnie rzecz się ma z urządzeniami będącymi częścią jednej instalacji. Dlatego warto dysponować oprogramowaniem, które zapewni skuteczną kontrolę nad rozmaitymi procesami oraz aktywnością użytkowników. Mowa o pracownikach, współpracownikach czy klientach, którzy mają dostęp do rozmaitych miejsc we wspólnej sieci. Skuteczne monitorowanie IT pozwala uniknąć problemów, w tym strat spowodowanych dostępem niepowołanych osób lub problemami technicznymi maszyny.

Wszystkie procesy odtworzysz na ekranie komputera

Skomplikowana instalacja IT wcale nie musi oznaczać problemów z kontrolowaniem rozmaitych procesów, które zachodzą w jej ramach. Wystarczy odpowiednia wiedza oraz skutecznie i wydajnie funkcjonujący program, który w łatwy sposób jest w stanie zaprezentować na ekranie wszystkie aktywności użytkowników systemu. Co ważne, powinno to być oprogramowanie on premise, czyli instalowane na komputerze w siedzibie konkretnej firmy. Osoby odpowiedzialne za monitorowanie infrastruktury IT mogą wtedy na miejscu korzystać z tego rozwiązania, weryfikując, z jakich aplikacji, stron internetowych czy urządzeń korzystają inni. Możliwe jest sprawdzenie rozmaitych procesów oraz zdalne nagrywanie różnorodnych sesji, które zachodzą w systemie każdego dnia, uruchamiane przez użytkowników.

Oczywiście korzystanie z tego rodzaju programu pozwala na znalezienie wielu istotnych informacji. Wystarczy skorzystać z dostępnych filtrów, by na przykład ograniczyć konkretne poszukiwania do określonej godziny, systemu operacyjnego czy urządzenia. System umożliwia też monitorowanie działania maszyn oraz przeciwdziałanie ewentualnym usterkom, jeśli dzieje się coś niespodziewanego.

Kto ma dostęp do oprogramowania oraz określonych maszyn? Można to ustalić

Administrator tego rodzaju programu jest w stanie skorzystać z wielu rozmaitych ustawień, dzięki którym na przykład udziela dostępowi do konkretnych obszarów określonym osobom. Tego rodzaju system rewident umożliwia zatem nie tylko monitorowanie działania użytkowników i nadzór nad infrastrukturą, ale też pozwala im korzystać na przykład z wybranych urządzeń w wybranym czasie. Odpowiedzialne oraz kompleksowe zarządzanie licencjami i infrastrukturą IT stanowi gwarancję bezpieczeńśtwa i wydajności.